Proč je důležité používat SPF krémy na pleť?

By | 29. 4. 2021
Některá stará moudra jsou neustále aktuální..

Máte problematickou pleť a váháte jaké SPF je to pravé pro Vás v nadcházející letní sezóně?

Váháte a nevíte si rady s výběrem?

Nebo stále nevěříte, že krém s SPF je důležitá součást Vaší skincare?

Proč SPF krémy používat?

SPF faktor nalézáme na výrobcích pro ochranu kůže na celém těle. Těmito krémy ošetřujeme pokožku zejména v letních měsících. V první řadě je důležité si položit otázku, jestli se vystavujeme slunečním paprskům po celý rok nebo jen v létě. Myslím, že odpověď je jasná. Na slunce chodíme po celý rok a nemůžeme se nechat zmást oblohou pokrytou mraky. Všeobecné doporučení je používat SPF krémy na pleť obličeje po celý rok.

Na krémech nalézáme nápis SPF a hned za ním značení 10, 15, 20 apod. Ale co tato značení znamenají?

SPF faktor je zásadní pro boj s UVB zářením. Toto záření má schopnost poškodit pokožku těla, které se projevuje začervenáním a nepříjemným pálením kůže. Za zhoršení situace si jako lidstvo můžeme sami, protože jsme začali vyrábět nebezpečné chemické sloučeniny např. freony, které v atmosféře poškozují ozónovou vrstvu.

Značení SPF na obalech:

  • Faktor 15 blokuje asi 93% UVB paprsků
  • Faktor 30 blokuje asi 97% UVB paprsků
  • Faktor 50 blokuje asi 98% UVB paprsků

Další typ záření je UVA a je značeno na výrobcích hvězdičkami. Nejvyšší ochrana proti tomuto záření je pět hvězdiček. UVA záření hraje zásadní roli při destrukci kolagenových vláken, které vedou ke tvorbě vrásek a pigmentových skvrn.

Dále je důležité zjistit jaký jste fototyp a podle toho vybrat správný SPF krém. Existuje 6 typů a jsou dány množstvím melaninu v kůži. Všeobecně je kůže na obličeji tenčí a velmi citlivá, proto je vhodné při výběru preferovat SPF 30 nebo 50.

Bohužel krémy s SPF ochranou mají ve zvyku ucpávat póry a zhoršovat stav mastné nebo problematické pleti. V mé každodenní rutině se nejlépe osvědčil pro péči o mastnou pleť SPF krém od značky Artistry. Jedná se o krém s SPF 30 essentials. Konzistence krému je velmi lehká a snadno se roztírá bez zanechání bílého filmu. Neucpává póry, ale je velmi hydratační a mohu ho používat i samostatně bez pleťového séra. Skvěle funguje díky obsahu kokosové vody, oxidu zinku a zinečnaté soli, díky které absorbuje přebytečný maz. Neobsahuje žádné oleje ani vosky a je složen z látek přírodního původu.

Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit všechny tyto pozitivní vlastnosti SPF krému. V případě dalších dotazů zanechejte dotaz pod článkem a zde naleznete další informace. Na stránce v odkazu můžete nakupovat až po zaregistrování jako zákazník a proto v případě zájmu neváhejte napsat o pomoc na email uvedený ve složce kontakty.

Krém SPF 30 essentials od Artistry

Děkuji Vám za návštěvu mého blogu a přečtení článku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *