Zelený ječmen: Proč je tak prospěšný pro naše tělo? + 2 tipy pro zdraví pleti

By | 22. 4. 2021

Co je zelený ječmen?

Proč je pro tělo prospěšný?

Chtěli byste s ním začít a stále nevíte, jestli je to to pravé pro Vás?

Vše potřebné najdete v tomto článku.

Na trhu se zdravou výživou se v dnešní době roztrhl pytel s přírodními doplňky stravy. Není vyjímkou, že běžný uživatel tápe, a neví, jaký si má vybrat. Zejména se objevují pochybnosti o vhodnosti daného výživového doplňku nebo zákazník hledá něco specifického, co by vyřešilo jeho určitý problém např. s nedostatkem vitamínů nebo minerálů v těle.

Co je tedy zelený ječmen a v čem vidím jeho benefity pro tělo?

Jedná se prakticky o ječmen setý, který je jen několik dnů starý. Tyto výhonky jsou zdrojem mnoha živin, které se v běžné stravě vyskytují v podlimitním množství.

Všeobecně bychom o tomto zeleném zázraku mohli říct, že napomáhá k udržení zdravého organismu a zdraví. Na západě se začal používat již během 20. století, a to díky obsahu chlorofylu a aminokyselin. Můžeme ho také nazývat tzv. zeleným proteinovým nápojem.

Shrnutí účinných látek:

  • Chlorofyl
  • Vysoký obsah železa
  • Vysoký obsah vápníku
  • Aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin)
  • 12 minerálů a stopových prvků (hořčík, fosfor, draslík, měď, mangan, zinek, křemík, sodík, bor, mangan, měď, stříbro, chrom)
  • 13 vitamínů (vitamíny skupiny B, vitamín C, E, A)
  • Kyselina listová a pantothenová (kyselina listová je důležitá zejména v prvních měsících těhotenství)
  • 20 enzymů
  • Antioxidanty (chrání tělo před oxidativním stresem)

Kdy začít s užíváním zeleného ječmene a jeho doporučené dávkování:

Vhodná doba pro jeho zařazení do jídelníčku je v jarních měsících, kdy využijeme jeho detoxikační účinky na tělo. Denní doporučené dávkování je 2 – 3 lžičky prášku. Prášek se rozpustí v čisté vodě nebo pro jeho specifickou příchuť doporučuji džus.

Dále je zelený ječme to pravé pro pomoc s léčbou typicky civilizačních nemocí. Jedná se o nadváhu, problémy s krevním oběhem, nádorovým bujením a snižováním cholesterolu.

Tip č. 1 pro ženy a muže bojující s problematickou pletí: Obecně lze říct, že tyto zelené potraviny jsou bojovníci za krásnější pleť. Mohu z vlastní zkušenosti doporučit a potvrdit tyto pozitivní účinky, které se prokázaly i na mé problematické pleti.

Tip č. 2 pro ženy a muže bojující s problematickou pletí: Skvělé vlastnosti zeleného ječmene využijte i z vnějšku, když si namícháte zelenou masku. Recept na masku je velmi jednoduchý, stačí 1 lžička prášku rozmíchat nekovovou lžičkou s vodou nebo větovou vodou, podle toho co máte zrovna po ruce. Poté směs nanesete na obličej, necháte působit a následně vše smyjete.

Zelený ječmen na poli
Zelený ječmen

One thought on “Zelený ječmen: Proč je tak prospěšný pro naše tělo? + 2 tipy pro zdraví pleti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *