Chlorella – Jaké má Léčivé účinky na organizmus?

By | 28. 4. 2021

Dalším známým a vyhledávaným doplňkem stravy je zelená sinice. Je opravdu tak účinná a blahodárná pro náš organizmus? Pro více informací čtěte dále.

Historie používání chlorelly

Historie používání této zelené řasy začala v Japonsku. Její pozitivní vlastnosti se naplno projevily po 2. světové válce, kdy bylo obyvatelstvo zdecimované následky jaderných výbuchů. Zanedlouho po startu používání se ukázalo, že se zdravotní stav obyvatelstva znatelně zlepšuje. Za tímto kladným výsledkem je odstranění těžkých kovů z těla díky účinkům chlorelly v organizmu. Těžké kovy se akumulují v těle a jsou zodpovědné za vážné zdravotní problémy. Řadíme mezi ně např. olovo.

Jaké jsou léčivé účinky chlorelly?

Chlorella obsahuje nepřeberné množství důležitých látek pro správnou funkci organizmu. Jsou to vitamíny skupiny B, beta-karoten, draslík, hořčík, železo, zinek a aminokyseliny, které jsou základní stavební látkou proteinů. Také je zdrojem chlorofylu, což je zelené barvivo, které hraje důležitou roli při fotosyntéze.

Jaké jsou léčivé účinky chlorelly?

Chlorella obsahuje nepřeberné množství důležitých látek pro správnou funkci organizmu. Jsou to vitamíny skupiny B i B12, beta-karoten, draslík, hořčík, železo, zinek a aminokyseliny, které jsou základní stavební látky proteinů. Také je zdrojem chlorofylu, což je zelené barvivo, které hraje důležitou roli při fotosyntéze.

Co ovlivňuje chlorella v lidském těle?

  • Detoxikaci organizmu
  • Přirozená obranyschopnost
  • Podpora normální funkce srdce a cév
  • Správné zažívání a mikrobiom ve střevech
  • Zlepšení funkce jater
  • Celkový zdravotní stav
  • Zvyšuje energii
  • Viditelně zlepšuje stav kůže

Pomůže chlorella s hubnutím?

Tyto zmíněné pozitivní vlivy na tělo jsou skvělým pomocníkem k podpoře hubnutí. Dále se u chlorelly prokázaly další skvělé účinky na tělo. Dochází k redukci tělesného tuku, zmenšení hladiny cholesterolu v krvi a napomáhá ke srovnání hladiny cukru v krvi. Upozorňuji, že jen samotná chlorella není zázrak, díky kterému zhubnete ze dne na den, ale je důležitým doplňkem stravy při úpravě stravy a pravidelném cvičení.

Jak ji používat?

Na trhu je dostupné velké množství variant chlorelly pro snadné dávkování. Najdeme ji ve formě prášku i tablet. Doporučená denní dávka je 6 g a důležité je dodržovat pitný režim. Při nákupu dejte přednost produktu v bio kvalitě.

Chlorella

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *